psycholog  diagnoza dysfunkcji zespołowych  działania naprawcze  określanie kultury zespołowości  interwencja kryzysowa


Tomasz Kozłowski

 

 

Psycholog, coach, mówca motywacyjny, konsultant i szkoleniowiec od kilkunastu lat pracujący z zespołami o różnych charakterystykach, celach i historiach.

 

W obszarze szkoleń i pracy z kadrą managerską zorientowany na diagnozowaniu stylu funkcjonowania managerów oraz ich zespołów, diagnozowaniu charakterystycznych zespołom dysfunkcji i archetypów kultury zespołowości, a co za tym idzie w dalszej pracy – wprowadzaniu działań naprawczych. Jego doświadczenia w pracy z zespołami taki jak: wyżsi oficerowie NATO, zespoły projektowe i robocze, zespoły wysokiej efektywności, czy zarządy dużych spółek, dały mu możliwość zdobycia wystarczającej wiedzy do tworzenia autorskich programów dopasowywanych do realnego środowiska, w którym pracuje badany przez niego zespół oraz zarządzający nim człowiek.

 

Tomasz Kozłowski pracował m.in. dla zespołów z Nowej Zelandii, Rosji, USA, Austrii, Niemiec, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Danii, Australii, Holandii, Francji oraz zespołów międzynarodowych.

 

Działając równolegle jako ratownik górski, a potem jako instruktor ratownictwa górskiego (1995-2012), biorąc przez lata udział w wielu wyprawach i akcjach ratunkowych, przyglądał się od wewnątrz zwycięstwom, które zespoły odnosiły ratując ludzkie życie, a także porażkom, które towarzyszyły tym sytuacjom, kiedy natura okazywała się być silniejszą. Za każdym jednak razem zespoły, w których pracował podnosiły się i dalej w trudzie działały wspólnie w tych wymagających psychologicznie warunkach.

 

Doświadczenia te zaowocowały również pracą w obszarze interwencji kryzysowej, tj. pomocy ludziom i zespołom po niezwykle trudnych, często dramatycznych i traumatycznych, zdarzeniach zarówno osobistych, jak i zespołowych.

 

Tomasz Kozłowski jest skoczkiem spadochronowym (1200+), który wraz z dwoma skoczkami w grudniu 2014 r. wznosząc się do stratosfery balonem na ogrzane powietrze ustanowił rekord Europy w wysokości skoku spadochronowego, skaczą z 10735 m.

 

Autor książki "Historia tysiąca lęków".

 

Tomasz Kozłowski często zapraszany jest jako ekspert

do TVN 24, Polsat News oraz TVP INFO.

 

 

Więcej o Tomaszu Kozłowskim na:

www.teambuildingpolska.pl